سیم بکسل

بازدید : 3467 بروزرسانی : 9 اردیبهشت 1396

محل عرضه سیم کارت اعتباری رایتل هدیه جشنواره برف شامل 10 هزار تومان شارژ و 1 گیگ بایت اینترنت رایگان با مدت استفاده 60 روزه فقط 21 هزار تومان ...

1774 تهران سفارش آنلاین

سیم چین

قیمت :

توضيح محصول وارد نشده است ...

3241 تهران سفارش آنلاین

توضيح محصول وارد نشده است ...

3753 تهران سفارش آنلاین

توضيح محصول وارد نشده است ...

3559 تهران سفارش آنلاین

توضيح محصول وارد نشده است ...

3392 تهران سفارش آنلاین

اطلاعات و راهنمای سیم بکسل

رای کاربران 3 تعداد نظرات 159

سیم بکسل :

در این بخش زوملند برخی از مهمترین اطلاعات رایج و فنی سیم بکسل را در اختیار کاربران و خریداران و فروشندگان عزیز قرار می دهد.

اطلاعات رایج سیم بکسل ها از جمله انواع سیم بکسل چپ گرد و راستگرد :


سیم بکسل و یا طناب فولادی که معمولا با متعلقاتی برای اتصال شامل بست بکسل، حلقه، گوشوارهمهارکش، شگل و غیره کاربرد دارند.  اما پرکاربرد ترین قطعات صنعتی در لیفتینگ هستند که این به دلیل انعطاف قابل قبول و استحکام بالای آنهاست.
باید ذکر کرد که در صنایع لیفتینگ و حمل بارهای حساس که محافظت از لبه کالا اهمیت ویژه ای پیدا میکند استفاده از تسمه های پارچه ای بسیار رایج است.

سیم بکسل ها از بافت چند استرند ساخته میشوند که هر استرند خود از بافت چند مفتول تولید می شود. همچنین در معرفی ساختار سیم بکسل ها نیز از دو عدد استفاده میشود که عدد اول معرف تعداد استرند سیم بکسل ها و عدد دوم معرف تعداد مفتول در استرند آن ها است.
علاوه بر این دو عدد دو مشخصه دیگر نیز برای سیم بکسل ها وجود دارد که یکی بیانگر نوع مغزی سیم بکسل هاست و دیگری بیانگر نوع بافت آنها.

سیم بکسل های مغز کنفی و مغز فولادی :

مغزی های سیم بکسل ها معمولا دو نوع کنفی و فولادی دارند که با FC و IWRC معرفی می شوند. سیم بکسل ها با مغزی فولاد استحکام بالا تری دارند و در عین حال از انعطاف کمتری برخوردارند.
این نوع کاربری سیم بکسل یک معیار بسیار مهم در انتخاب مغزی آن محسوب می شود. مغزی های سیم بکسل نیز میتوانند از چند استرند تشکیل شوند که آنها نیز بافت مخصوص به خود را دارند.

بافت های سیم بکسل متنوع هستند و در بعضی از بافت ها از مفتولهایی با قطر های گوناگون استفاده میشود. علاوه بر قطر مفتولهای بکار رفته نحوه قرارگیری مفتولهای هر استرند نیز خاصیت ویژه و مخصوصی به این قطعات صنعتی میدهد.به کار گیری قلاب زنجیر و یا جرثقیل سیم بکسل :


طراحی های مدرن و متریال درجه یک کارکرد و استحکام هر دو سیستم قلاب زنجیر و جرثقیل سقفی سیم بکسل را به اندازه زیادی افزایش می دهد و تکنولوژی جدید باعث بالا رفتن طول عمر و استقامت قلاب زنجیر ها می شود. امروزه هر دو سیستم بالا بر رقابت بسیار نزدیکی را برای کارخانجات صنعتی تا بار 7.5 تن را دارند.

مقایسه فنی دو سیستم بالا بر قلاب زنجیر و جرثقیل سیم بکسل برای بار 1 الی 7.5 تنی :
کارخانجات تولید کننده بالا بر ها سیستم های مکانیکی و ماشین های بسیار متنوعی را برای هر دو سیستم تا بار 7.5 تن تولید می کنند. هر چند تعدد تولیدات برای بارهای بالاتر تا 15 تن برای سیستم زنجیر قلاب بسیار محدود است و برای بارهای بالا این سیستم جرثقیل سیم بکسل است که کاربرد بسیار بالایی دارد و این در حالی است که قلاب زنجیر برای بارهای کمتر از 7 تن کاربرد بسیار بیشتری دارند.

بررسی ها در میان کارخانجات و کاربران واقعی نشان میدهد سیستم قلاب زنجیر نکات مثبت متعددی نسبت به جرثقیل سیم بکسل دارد :
در مجموع ارزان قیمت تر هستند
دامنه حرکت بیشتری برای کاربران بوجود می آورند
قلاب زنجیر ها طول عمر بالاتری دارند
نیاز به مراقبت و تعویض و تعمیر کمتری دارند
اما در برخی از موارد تنها انتخاب شما می تواند سیستم جرثقیل سیم بکسل باشد چرا که :
آپشنهای بالاتر و مناسب تری دارند
سرعت بالابری آنها بالا تر است
در دسته H-5 یعنی کاربری سنگین دسته بندی می شوند بدان معنا که برای لیفتینگ بالای 10 تن تنها آپشن شما به شمار می روند

تفاوت اصلی بین سیستم قلاب زنجیر و جرثقیل سیم بکسل مکانیزم کاری آنها است. و باید در نظر گرفت که وقتی جرثقیل سیم بکسل جسم را بالا میکشد سیم بکسل را به دور یک درام می پیچد و این درام است که هزینه تولید بسیار بالایی خواهد داشت .
 از این روست که این سیستم لیفتینگ گران قیمت تر است. 

این در حالی است که سیستم جرثقیل قلاب زنجیر، زنجیر را از داخل اسپراکت رد کرده و  به داخل یک ظرف یا کیسه که در زیر سیستم تعبیه شده قرار میدهد. به جز این تفاوت هر دو سیستم از موتور و کنترل یکسانی استفاده میکنند.

زوملند سالهاست که مجری انواع تبلیغات کلیکی ، تبلیغات در گوگل ،طراحی سایت و سئو در گوگل برای انواع شرکت های صنعتی است.