بر اساس موقعیت جغرافیایی

لوله فولادی

بازدید : 308 بروزرسانی : 9 اردیبهشت 1396

بازرگانی پاسارگاد متال فروش لوله های آتشخواروارداتی ساخت بلژیک وچکسلواکی وچین ورومانی ورقهای آتشخوار و صنعتی آلیاژی ساخت کشوراوکراین وبلزیک وروسیه وکره St35.8/I DIN 17175 ST45.8/III DIN 17175 & DIN 2448 ASME SA 192 DIN 17175 ASTM A179 Boiler Tube API 5L/ Seamless Carbon Steel Pip ASTM A106/ Seamless Carbon Steel Pip ...

689 تهران سفارش آنلاین

لوله فولادی و اتصالات فولادی ...

1823 تهران سفارش آنلاین

اطلاعات و راهنمای لوله فولادی

رای کاربران 2 تعداد نظرات 49

لوله های فولادی در حال حاضر یکی از پر مصرف ترین لوله ها در خطوط انتقال آب، نفت و گاز می باشند که با فشارهای مختلف تولید می گردند. مقاومت فشاری لوله های فولادی بالا بوده و در قطرهای بالا برای تحمل فشارهای زیاد بکار می روند و همچنین از انعطاف پذیری ، تحمل فشارهای داخلی و خارجی زیاد، سهولت نصب و برش برخوردارند.

ساخت لوله های فولادی به دو شیوه زیرمی باشد:

الف) لوله های بدون جوش طولی

که با روش نورد کاری برای اقطار پائین تر از 500 میلیمتر ساخته میشوند.

ب )  لوله های فولادی با جوش درز طولی :

از طریق تبدیل ورق ویا صفحات فولادی به شکل لوله و جوش دادن لبه های آن به دو روش مقاومت الکتریکی  ERW  و ذوب الکتریکی EFW  ساخته می شوند از این روش تولید برای ساختن لوله های با قطر بالا استفاده می شود.

لوله های فوق فاقد پوشش حفاظتی داخلی و خارجی بوده لذا می بایست در موقع اجراء داخل و خارج لوله ها با مواد عایق و پوشش دهنده از قبیل قیر اندود، اندود سیمان و سایر عایقهای مناسب و یا در بعضی مواقع توسط سیستم کاتدیک حفاظت نمود. اتصال لوله های فولادی عمدتا"بصورت جوشی بوده ولی در صورتیکه جدا نمودن دوباره لوله ها مد نظر باشد می توان آنها را به هم پیچ و مهره نمود.

انواع لوله فولادی :

لوله های فولادی سیاه

از این لوله ها در فضای داخلی بناها استفاده می شود که با رنگ کردن لوله ها می توان از زنگ زدگی آنها جلوگیری کرد.

لوله های فولادی  گالوانیزه

این لوله ها را به کمک روی و کادمیم در برابر زنگ زدگی مقاوم می کنند و از آنها در زیر اندود گچی استفاده می کنند.

لوله های فولادی گالوانیزه دارای دو نوع سرد و گرم می باشند که از نوع گرم آن در فضاهای خارجی و باز که بیشتر در معرض زنگ زدگی قرار دارند استفاده می گردد و از نوع سرد آن در فضاهای داخلی استفاده می شود .

 لوله های فولادی ضد انفجار گالوانیزه بدون درز

از این نمونه لوله ها درمناطق مستعد خطر استفاده می شود .

کاربرد لوله های فولادی :

لوله های فولادی در ساختمان‌های تجاری و صنعتی، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، ساختمان‌های اداری، فروشگاه‌ها، تأسیسات زیرزمینی و بکار گرفته میشود.