شرکت ها و مجریان فروش | لوله پوش فیت

لوله پوش فیت

بازدید : 3438 بروزرسانی : 1 خرداد 1398

لوله پوش فیت
لوله پوش فیت یکی از رایج ترین انواع لوله هایی است که در سیستم های فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. کار کردن با لوله های پوش بسیار آسان است و نحوه لوله کشی کردن آن بسیار ساده است. به راحتی تکه های لوله پوش فیت و اتصالات مورد نظر را به یکدیگر وصل می شود.
لوله های پوش فیت محدودیت های اجرایی لوله های قبلی را ندارد و کاملا اجرای آن آسان تر از دیگر لوله های است و این نوع از لوله ها تحولی در سیستم های فاضلاب به وجود آورده است و ویژگی های خاص آن باعث پرطرفدار شدن آن ها شده است.

مزایای لوله پوش فیت

لوله پوش فیت به دلیل ویژگی های زیادی که دارد، در سیستم های فاضلاب ساختمانی و صنعتی بسیار پر کاربرد است.
•    لوله های پوش فیت نیازی به چسب و یا جوش خاصی ندارد و آب بندی آن به سادگی صورت می گیرد.
•    لوله های پوش فیت بسیار سبک هستند و به همین دلیل باز اضافی به ساختمان و سازه وارد نمی کنند و به دلیل سبک بودن آن جابجایی آن آسان است و هزینه ی جابجایی آن پایین است.
•    لوله پوش فیت در برابر آتش سوزی مقاوم هستند و آسیب نمی بینند.
•    سرعت اجرای لوله کشی به دلیل وجود سوکت در لوله های پوش فیت بسیار بالا است.
•    لوله های پوش فیت عمر بالایی دارند و در برابر فشار ها و تنش ها استحکام بالایی دارند و بر خلاف لوله های پی وی سی که شکننده هستند دارای انعطاف پذیری مناسبی هستند.
•    لوله های پوش فیت به دلیل نوع سوکت و اتصالشان ، قابلیت اتصال به دیگر انواع لوله ها مثل لوله پی وی سی و پلی اتیلن را ایجاد می کنند.
•    سطح صاف داخلی لوله های پوش فیت کاملا صاف و صیقلی هستند و به همین دلیل امکان رسوب گذاری و هر نوع گرفتگی در آن ها پایین تر است و امکان ایجاد جریان مناسب سیال بیشتر است.
•    بر خلاف لوله های پی وی سی نیاز به گرم کردن و داغ کردن لوله و ایجاد مادگی و چسب دارد، لوله های پوش فیت امکان نیاز به ابزار زیادی ندارد.
•    لوله های پوش فیت تحمل سیالاتی با (Ph) 2 تا ۱۲ را دارد.
•    به دلیل ساختار اتصالات پوش فیت ، این لوله ها در برابر انبساط و انقباض و مقاوم هستند و همچنین در صورت نشست ساختمان به مرور زمان آسیب نمی بینند.
•    اتصالات پوش فیت امکان چرخش امکان چرخش در محل را دارند و بر خلاف لوله های پی وی سی و پلی اتیلن که پس از برقراری اتصال دیگر امکان تغییر آن وجود ندارد، در لوله های پوش فیت امکان تغییر زاویه اتصالات پوش فیت به صورت کامل وجود دارد.
•    اجرای لوله کشی با سیستم های پوش فیت نیاز به مهارت فنی بالایی ندارد و از این جهت اشخاصی با تجربه پایین تر هم می توانند این سیستم ها را اجرا کنند. البته در نظر داشته باشید که دانش در زمینه سیستم فاضلاب و مقررات اجرایی در این زمینه برای فرد مجری الزامی است.
•    از دیگر ویژگی های لوله های پوش فیت کم صدا بودن آن ها است. لوله های پوش فیت به دو صورت سایلنت و معمولی در بازار موجود هستند که نوع سایلنت آن بسیار کم صدا بوده صداهای ایجاد شده ناشی از حرکت آب در لوله را به بیرون و به سمت واحد های مسکونی منتقل نمی کند.
•    جابه جایی این لوله ها ساده است و حمل و نقل آن به راحتی صورت می گیرد.

معایب لوله پوش فیت

در کنار مزایای بسیار زیاد لوله پوش فیت ، این نوع لوله ها دارای معایبی هم هستند که در ادامه به این معایب پرداخته شده است:

•    لوله های پوش فیت نسبت به دیگر مدل لوله ها دارای قیمت بالاتری است و هزینه آن در پروژه های ساختمان بیشتر می شود.
•    در این نوع لوله ها در خطوط افقی می بایست از تعدا بست زیاد در طول مسیر استفاده کرد.
•    در هنگام برش و انتخاب لوله ها باید دقت نمود چرا که اگر لوله ای با اندازه اشتباه بریده شود دیگر قابل استفاده نخواهد و اگر به این مسئله دقت نکنید در اتمام پروژه با انبوهی از لوله های بریده شده پوش فیت زائد رو به رو خواهید شد که دیگر برای شما کاربردی نخواهند داشت.
•    به علت ساختار اتصالات پوش فیت و مدل آب بند شدن آن، لوله های پوش فیت توانایی تحمل فشار زیاد را ندارند و برای استفاده در ساختمان های بلند مرتبه مناسب نمی باشند.

اتصالات پوش فیت

اتصالات پوش فیت دارای معمولا دارای یک سر سوکت دار می باشند که به وسیله واشر لاستیکی آن آب بند می شوند. این اتصالات شامل موارد زیر میباشند:

سه راهی پوش فیت : سه راهی ها جهت ایجاد انشعاب جدید در سیستم فاضلاب است. سه راهی ها به دو صورت سه راهی ۴۵ درجه و سه راهی پوش فیت ۹۰ درجه تقسیم می شوند. علاوه بر این سه راهی ها به دو صورت سه راهی پوش فیت معمولی و سه راهی پوش فیت تبدیل استفاده می شود که در نوع دوم مسیر لوله علاوه بر تغییر زاویه تغییر سایز نیز دارد.

تبدیل پوش فیت : تبدیل پوش فیت را جهت تغییر سایز لوله کشی استفاده می کنیم. به این صورت که یک سر لوله یک سایز و سمت دیگر لوله سایز کوچک تر یا بزرگتر دارد.زانویی پوش فیت : زانویی ها جهت تغییر مسیر در مسیر لوله کشی است. زانویی در سیستم فاضلاب به دو صورت زانویی پوش فیت ۴۵ درجه و زانویی پوش فیت ۹۰ درجه می باشند که در سیستم های فاضلاب برای به جز موارد خاص بایستی از زانوی ۴۵ درجه استفاده کنیم.

سه راه بازدید ۹۰ درجه پوش فیت : سه راه بازدید ۹۰ درجه را در ارتفاع ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر بالاتر از کف تمام شده روی لوله اصلی عمودی فاضلاب قرار می گیرد.

دریچه بازدید پوش فیت : دریچه بازدید را در ابتدای مسیر افقی  فاضلاب قرار می دهند و در مواقع گرفتگی از آن دریچه استفاده می کنند.

سیفون پوش فیت : سیفون یا آب بند وسیله ای است که از ورود بو و حشرات به داخل ساختمان جلوگیری می کند. سیفون پوش فیت به دو صورت سیفون پوش فیت با علمک بلند و سیفون پوش فیت با علمک کوتاه در بازار موجود است.

لوله های پوش فیت : لوله های پوش فیت در طول های ۳ متری تا ۳۰ سانتی در بازار موجود است. همچنین این لوله ها به صورت یک سر سوکت و یا دوسر سوکت به موجود می باشد.

 

بازرگانی صنعت غرب ارائه کننده انواع لوله و اتصالات صنایع نفت گاز و پتروشیمی

فروش انواع لوله و اتصالات پوش فیت

انواع لوله های پوش فیت

ارسال به سراسر کشور ...

2460 تهران سفارش آنلاین

اطلاعات و راهنمای لوله پوش فیت

رای کاربران 8 تعداد نظرات 101
لوله پوش فیت